Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

JBL GO2 je na cestě do České republiky

Pokud sledujete naše kanály na sociálních sítích, určitě jste postřehli, že nám od výrobce přišly první kusy očekávaného reproduktoru JBL GO2. Tyto kusy nám přišly v předstihu, abychom mohli připravit články, fotografie a otestovat pořádně samotný produkt. Plně naložený kamion s těmito reproduktory je už na cestě a vy si už dnes můžete zarezervovat svůj kousek.
JBL GO2 si už dnes můžete objednat na našich stránkách s tím, že když budou v našem skladu a připravené s lokalizovaným manuálem bude ihned odeslán k vám. Takto můžete být mezi prvními, kdo bude mít tento téměř bezchybný reproduktor. Ale určitě jste spíš zvědaví na to, v čem je lepší a co bylo vynoveno oproti jeho předchůdci.

JBL GO2
Parametry
Papírově se JBL GO2 velmi nezměnil. Možnosti konektivity zůstávají stejné (jack a Bluetooth v4.1), taktéž velikost reproduktoru i frekvenční odezva. Výstupní výkon má novinka o 0,1W silnější, dostal i silnější baterii o 130mAh (730mAh). Větší baterií se o něco prodloužila i doba nabíjení. Tím končí seznam odlišností uvnitř, které jsou spíš jen evoluční. 

Z venku je na první pohled JBL GO2 zaoblenější a rozměrově o něco narostl do každé strany přibližně o 3 mm. I když se zdá JBL GO2 o něco tenčí, zdání klame, protože přední i zadní část j zaoblená směrem ven. Zmizel i otvor na uchycení jakéhokoliv poutka na přenášení, ale zato konektory jsou schované pod gumovou zálepkou. Je to účelové, protože novinka získala certifikaci voděodolnosti IPX7.

JBL GO2

Cena
JBL GO je podle portálu Heureka už tři roky nejprodávanějším reproduktorem ve své kategorii. Za cenu 750 Kč (29.99,- €) dostanete opravdu reproduktor do každé situace a lepší zvuk než z jakéhokoliv mobilního telefonu či notebooku. I proto byl úspěšný. Novinky, které přináší JBL GO2 zvyšují cenu jen mírně - 125 Kč (5,- €). Je na vás zda si zakoupíte ještě původní model, který je navíc i v akci nebo půjdete do nového modelu, u kterého se už nemusíte obávat jakékoliv tekutiny.

Výdrž baterie
Oba modely uvádí 5 hodinovou výdrž přehráví na vestavěnou Li-ion polymerovou baterii. Tuto hodnotu po weekendovém testování můžeme potvrdit. Tato hodnota platí při přehrávání na průměrné hlasitosti. S maximální hlasitostí bude výdrž klesat. Na druhou stranu můžete reproduktor nabíjet přes microUSB konektor, tak jako většinu mobilních telefonů. Proto vám nic nebrání napojit reproduktor JBL GO2 například na powerbanku nebo notebook.

JBL GO2

Balení
V jednoduchém průsvitném balení toho mnoho nenajdete, ale zase nic nechybí. Kromě samotného produktu, je v dolní části srolovaný multijazyčný manuál, který skrývá krátký microUSB kabel. Ani ten by tam nemusel být, protože je tak univerzální, že se vám doma určitě nějaký povaluje. Absenci adaptéru do elektrické zásuvky nepovažujeme za mínus, protože pomocí kabelu můžete JBL GO2 nabít téměř kdekoliv, kde se nachází standardní USB konektor. Z powerbanky, z notebooku/PC, v automobilu, v autobuse, dokonce už i v čakárně u doktora. Už se rozšiřují elektrické zásuvky, které mají i USB konektor.

Zvuk
Zkusíme popsat i charakteristiku zvuku, i když v tom nejsme velmi doma a každému vyhovuje něco jiného. Navýšení výstupního výkonu o 0.1W je znát na samotné hlasitosti oproti JBL GO, kdy máme nastavenou stejnou úroveň hlasitosti na zdrojovém přehrávači.

Na telefon máme napárované naráz oba reproduktory a neustále přepínáme a porovnáváme kvalitu zvuku. Po chvíli se nám zdá JBL GO2 o něco lepší, spíš takový měkčí zvuk a z JBL GO vychází spíš "plechovější" zvuk. Ale kdybychom neměli možnost naráz porovnávat, tak bychom řekli, že oba reproduktory hrají identicky. Co většina očekávala a my taktéž, byla funkce JBL Connect+ pro vzájemné spárování vícera reproduktorů. Bohužel ji JBL GO2 neobsahuje. Možná v budoucí verzi, aby to by se též podepsalo na ceně.

JBL GO2

Voděodolnost
Vždy máme radost, když dostaneme k otestování reproduktor s certifikací IPX7. Testování voděodlnosti je vždy tou nejzajímavější částí testu. Málokdy testujeme doma v umyvadle, ale raději s reproduktorem vyrazíme někam ven a pořádně ho vykoupeme. Nesnažíme se ho šetřit a při našem testování dostane vždy kvalitní koupel. Ani tentokrát tomu nebylo jinak a zamíříli jsme k řece. 

JBL GO2

Vždy jsme zvědaví na jeden parametr, který se vůbec nikde neuvádí a je opravdu podstatný. Hodně produktů má už dnes voděodolnost napsanou, například i mobilní telefony, ale co z toho, když vám klesne na dno, kam nevidíte, nebo se nemůžete ponořit? I přes to, že zařízení nic není, už se k němu těžko dostanete. Párkrát jsme takto už utopili pár věcí. Některé z reproduktorů od JBL zůstávají plavat na hladině, např. i největší JBL Boombox, ale bohužel to neplatí v případě JBL GO2. Chvíli, asi 5 sekund, zůstává na hladině a potom začne fungovat gravitace a klese ke dnu. Samotná voda mu nevadí, protože certifikace IPX7 mluví o ochraně vůči vodě v hloubce 1m po dobu 30 minut.

JBL GO2

Závěr
Jít do nového JBL GO2, nebo využít akci a zakoupit si JBL GO? Toto rozhodnutí necháme na vás. Designově se nám více líbí JBL GO 2 s oblejšími tvary, ale skladovatelnost je lepší v první verzi díky hranatým rohům. Ani si nějak extra nepotrpíme na voděodolnost,  ale pokud jezdíte na chaty nebo posloucháte hudbu venku, tak se vám voděodolnost bude hodit při letním dešti či u bazénu. Na JBL GO2 nám chybí jen praktický otvor na poutko, takto si ho nemáme jak uchytit. Opravdu těžké dilema. Ve prospěch JBL GO2 mluví ještě odolnější tělo, které je v z pěti stran z jednoho kusu a mělo by vydržet i drsnější zacházení. Tomuto testu jsme ho nepodrobili, protože je to zatím jeden ze dvou kusů v republice a chtějí si ho otestovat ještě další lidé.

JBL GO2

Pošlete článek známému