Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

JBL Boost TV jako PC reproduktor

Tento reproduktor je vlastně definicí soundbar a už název vypovídá sám o sobě o tom, že je určený především k TV. Ale tímto způsobem se mi to nechtělo testovat a tento soundbar jsem si položil na stůl s tím, že to otestuji s mojí výpočtovou technikou. Denno děnně totiž využívám klasický stolní PC, MacBook Air ve spojení s iPad mini a iPhone 5. Stále totiž hledám ideální ozvučení pracovního koutu a doteď použivám už starší sluchátka AKG K141 Studio a JBL OnBeat micro. Oba produkty se už neprodávají, ale slouží svému účelu.
O AKG K141 Studio si můžete prečíst starší článek, proč nepřejdu k novým sluchátkům a JBL OnBeat micro mi slouží primárně jako dockovací stanice pro iPhone. Takže měl radost, když jsem tuto novinku dostal k otestování. K mému potěšení reproduktor pěkně sedl přímo pod hlavní monitor. Pokud totiž máte monitory nebo TV uchycené na stěně, získáte dost místa a neubírá ho samotný stojan. K soundbaru je standardně dodávaný dálkový ovladač už i s baterií CR2025, adaptér na napájení s koncovkami pro EU či USA. co nebývá standardní výbavou je dodávání i propojovacích kabelů. Tu je dodávaný jack <-> jack kabel ale i optický, což hlavně využijete při spojení s TV.

Samotný soundbar disponuje i bluetooth rozhraním, tak jsem použil jen adaptér na napájení a PC jsem propojil s reproduktorem právě přes toto rozhraní. Výrobce toto rozhraní rozšířil o to, že zároveň můžete mít napárované až dvě aktívní zařízení. Zvuk se, ale nemíchá z těch dvou zařízení, ale přehrávání přebírá ten, kdo poslední přehrává nějaký zvuk. Takhle jsem zůstal překvapený, když se mi najednou začal přehrávat zvuk odněkud a já nevěděl odkud. Potom jsem si vzpomněl, že dlouhodobě nosím za účelem testování hodinky TomTom Runner 2 Cardio + Music a právě odsud se začala přehrávat audiokniha z audioteka.cz. Ale o dlhodobém testování hodiniek TomTom zase jindy.

JBL Boost TV

Navíc jsem ocenil jednu pěknou vlastnost ve spojení s počítačem. K počítači mám přes zvukovou kartu připojené JBL OnBeat micro, přes zvukovou kartu grafické karty sluchátek  AKG K141 Studio a teď přes Bluetooth rozhraní JBL Boost TV. Doteď jsem měl jako výchozí přehrávací zařízení ve Windows 10 zvolená právě sluchátka. Po napárování JBL Boost TV se mi změnilo toto výchozí nastavení na tento soundbar. Po vypnutí soundbaru se změní výchozí nastavení na sluchátka a po zapnutí soundbaru se to zase změní. Stačí jen jedno tlačítko! Jinak v OS Windows je to otázka 5 kliknutí myši a je to otravné.

Další příjemnou vlastností je funkce JBL SoundShift. JBL Boost TV automaticky rozpoznává jako u bluetooth, kdo poslední přehrává. Ale neděje se to jen na úrovni toho rozhraní, ale i v případě, že má zařízení připojené k soundbaru přes optiku. V případě, že to máte připojené k TV, jak to výrobce zamýšlí, přes optický kabel a přes mobil přehráváte hudbu, tak po zapnutí TV si reproduktor automaticky přepne zdroj zvuku. 

JBL Boost TV

Třešničkou je už jen standardně integrovaná funkce JBL Connect, kterou výrobce začíná vybavovat téměř všechny reproduktory. JBL Connect je fajn vlastnost v případě, že sázíte na značku JBL a máte doma víc produktů. Více o této funkcionalitě se můžete dočíst též v mém minulém článku.

Jen škoda, že tento produkt nedisponuje žádnou vestavěnou baterií, protože jeho kompatkní rozměry ho k tomu předurčují , ale to by zase i cena byla podstatně vyšší. Takto cena 179€ je více než přijatelná. Získáte tak široké možnosti použití a to ať už jako soundbar k TV značným vylepšení zvuku, ale i jako bezdrátový přehrávač k mobilním zařízením. Navíc Vám nic nebrání ho použít jako stereo reproduktor k počítači. 

JBL Boost TV

Co se táká kvality zvuku, doporučuji si přečíst článek od povolanějších osob, např.: článek ze serveru Letem Světem Applem.

Související produkty

Pošlete článek známému