Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

JBL Boombox je gigantický bezdrátový reproduktor, který ale lze přenášet

Appliště

18.12.2017

Tak velký bezdrátový reproduktor jsme ještě netestovali! JBL Boombox je opravdový gigant a zvuk tomu odpovídá. Chcete zbořit dům?


Bezdrátových reproduktorů jsem otestoval už celou řadu a od různých značek. Něco tak velkého jsem ale ještě na stole neměl. Sotva se to na něj vešlo a když jsem Boombox pustil, všechno se začalo třást. Ale pěkně popořadě. Kam se takový gigant hodí, pro koho je určený a jak hraje?

JBL Boombox
Krabice s reproduktorem je opravdu těžká
Celé balení váží skoro 10 kilogramů. Spíš byste v ní tak očekávali velký drátový pasivní reproduktor k receiveru do obýváku. Zdání ale klame a hned po vybalení se na vás usměje moc pěkně zpracovaný kus audia. Společně s ním najdete vespod krabice ještě adaptér, který je velký asi jako zdroj ke starším notebookům.

Nic dalšího už nehledejte. Ani to není potřeba. Žádný další USB kabel na zapojení k počítači JBL Boombox nenabízí. Nabíjet tedy musíte pouze pomocí elektrické sítě, ale s baterií o kapacitě 20 000 mAh je to poměrně logické. Samotné nabíjení pak může trvat i 6 hodin.

Zabudovaná baterie Boomboxu dosahuje kapacity 20 000 mAh. To je jako kdybyste měli energii ve více jak 11 iPhonech 8 dohromady.

Přehrávání na baterii má pak ještě svá další specifika. Když totiž není zapojený zdroj a veškerá energie je zajišťována právě jen baterií, je celkový výkon reproduktoru 2 x 20 W. Když ale zapojíte adaptér, vzroste na 2 x 30 W.

Úroveň nabití je signalizována vespod reproduktoru elegantními bílými diodami, přičemž jejich aktivace je podmíněna tím, že zmáčknete nějaké tlačítko. Nesvítí tedy pořád a ve tmě neobtěžují. Když ale stisknete například tlačítko hlasitosti, rozsvítí se. Zhasnou zase zhruba za 30 sekund.

JBL Boombox
JBL nezapomnělo ani na pokročilé funkce
Bezdrátové reproduktory už toho dnes umí víc než před pár lety. Boombox také nevyniká jen zvukem. Prvně oceníte, že jej můžete propojit s aplikací a ovlivnit pár věcí. Na základní obrazovce vidíte úroveň nabití baterie, aktivaci módu Party a Stereo a nastavení.

Party mode využijete v případě, že máte více podporovaných reproduktorů od JBL. Konkrétně jsem patří modely Pulse 3, Pulse 2, Flip 4, Flip 3, Charge 3, Extreme a právě Boombox. Zkoušel jsem propojit tento Boombox a Extreme, který máme v kanceláři na stole. Vše funguje bezvadně a stačí postupně na reproduktorech zmáčknout speciální tlačítko, které najdete hned vedle toho vypínacího. V našem případě nám zesílení hudby v tomto režimu málem utrhlo uši! Propojit takto lze až 100 reproduktorů.

Stereo mód zase dokáže propojit bezdrátově dva stejné reproduktory a nastavit každý na jiný kanál. Poté tedy máte k dispozici pravé stereo, kdy jeden zastává funkci levého a druhý pravého kanálu.
Na spodní straně hlavní obrazovky se nachází ozubené kolečko, kterým se dostanete do nastavení. Lze nastavit funkci trojúhelníkového tlačítka na Boomboxu. Po vybalení reproduktoru je nastaveno na tradiční zastavování nebo spouštění skladeb. Zvolit ale jde i vyvolání hlasového asistenta. Když jsem toto nastavil, ihned se mi po aktivaci na iPhonu ozvala Siri a do mikrofonu na reproduktoru jsem diktoval hlasový příkaz.

JBL Boombox
Dále můžete vypnout nebo zapnout zmínění mikrofon, hlasový feedback z reproduktoru a přepínat mezi módy Indoor a Outdoor. Ty jsou vyladěny tak, aby uvnitř v místnosti hrál Boombox s hlubšími basy a venku zase reprodukoval silněji a šetřil více baterii. Přepínat režimy můžete jak v aplikaci, tak na zadní straně reproduktoru.

Má tolik energie, že nabije i ostatní zařízení
Do tak velkého těla se leccos vejde. Obrovská baterie tak přímo vybízí k poskytování energie i dalším zařízením. Na jedno nabití vydrží hrát Boombox kolem 24 hodin, takže když si trochu uloupnete pro nabití iPhonu, moc se toho nestane a stejně vydrží hrát celý den. Pro nabíjení slouží dva USB porty vzadu. Ty jsou kryty gumovou záslepkou, která chrání proti vniknutí vody. Standard IPX7 poskytuje odolnost proti krátkému ponoření do vody o hloubce až 1 metr na několik sekund.

Oba porty nabíjí rychle, takže je to podobné, jako když připojíte iPhone USB kabelem k silnějšímu adaptéru. Třeba tomu od iPadu. Nabití tak netrvá dvě hodiny, ale něco málo nad jednu hodinu. Vedle USB portů pak vzadu najdete ještě zástrčku pro adaptér a na propojovací jack kabel. Můžete tak přehrávat i ze zařízení, která nepodporují Bluetooth přenos, ale mají na sobě sluchátkový 3,5mm jack.

JBL Boombox
Zvuk je ohromný a nic ho nezastaví
O zvukový projev se starají dva 4palcové basové reproduktory po stranách zařízení a dva 20mm výškové reproduktory. V praxi pak hraje tak, že když je nastavena hladina zvuku na polovině, v běžně velké místnosti se neslyšíte. Hraje opravdu ohromně. Pouštět zvuk na maximum tak rozhodně v uzavřených prostorech nedoporučuji.

Měl jsem srovnání s menším JBL Extreme. Který už je také pořádný macek, ale váží méně jak polovinu. Boombox dosahuje váhy přes 5 kilo, Extreme něco málo přes 2 kila. Na reprodukci je to znát a při stejně nastavené hladině zvuku Boombox Extreme v pohodě překřičí. Ještě, aby ne.

Jako praktické se jeví horní madlo. Za něj můžete reproduktor držet a hodit si ho na rameno. Nemusíte se bát, že by vám zvuk utrhl uši, protože je vyzařován pouze z přední strany. I když by byl puštěný na maximum, vašemu sluchu to v tomto případě neublíží.

Těžko se nachází porovnání, protože tak velký bezdrátový reproduktor jsem nikdy neměl. Doma mám receiver od Yamahy a špičkové dva reproduktory od britského Monitor Audio. Ty samozřejmě poskytují lepší zvuk a i vyšší hladinu zvuku, ale nikam si je nemůžu vzít s sebou. JBL Boombox je tak ideálním společníkem na velké party a větší prostory. Na umístění do menší místnosti jeho škoda a vystačíte si úplně bez problémů například s JBL Extreme.

JBL Boombox
Hodnocení
+ Mohutný zvuk v přenosném provedení
+ Kvalita zpracování
+ Podpora dalších funkcí
- Cena

Pošlete článek známému