Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

JBL Boombox 2: Povstaňte, přichází nový nejhlasitější přenosný reproduktor!

Je to tady! Nový JBL Boombox 2 přichází na náš trh v ještě větší síle než jeho předchůdce. Co ještě krom hlasitosti přináší nového? O tom se dočtete níže.
Jen pro jistotu ještě uvedeme na pravou míru jeden fakt. Někdo může oponovat, že hlasitěji a výkonnější jsou JBL reproduktory ze série PartyBox. Modely Partybox 1000 a 200 nemají baterie, potřebují přístup do elektrické sítě a ani další dva kousky, 100 a 300, rozhodně nejsou repráky, které se snadno přenášejí. JBL má pro tuto kategorii vlastní pojmenování, jsou to party reproduktory. Proto největším, nejhlasitějším modelem s brutálními basy v rámci kategorie přenosných reproduktorů byl JBL Boombox první generace. JBL Boombox 2 však nastavuje laťku ještě výše.

Druhá verze dorazila na naše území teprve minulý týden a ještě před tím, než pošleme zatím jediný kousek do redakcí dalších časopisů a internetových médií, museli jsme se na něj podrobně podívat my, abychom vám dokázali popsat naše zkušenosti a zodpovědět vaše zvídavé dotazy.

JBL Boombox 2

Balení
Největší místo v balení zabírá samozřejmě masivní reproduktor a kromě povinného manuálu v něm najdete už jen nabíječku. Nic více zde ani nehledejte. Nic už ani nepotřebujete. Nabíječka je proprietární, takže je třeba si ji hlídat. Bez ní si reproduktor jinak nenabijete. Pokud byste ji náhodou  ztratili, dá se zakoupit přes naše servisní středisko. Případně, pokud byste potřebovali dvě, tak si ji hned při koupi můžete doobjednat.

Reproduktor JBL Boombox 2
Inovovaná verze přináší trochu zaoblenější a robustnější design. Ale vzhled je otázka vkusu a každému se líbí něco jiného. U reproduktorů jde zejména o zvuk, ale mít výborně hrající reprák, který i dobře vypadá, to je pro JBL typické. Boombox 2 je toho živým důkazem. Na těle se nachází typická šestice tlačítek: zapnutí/vypnutí, ovládání hlasitosti, párování, přehrávání/pauza a JBL PartyBoost.

JBL Boombox 2

Ano, JBL Boombox 2 má namísto JBL Connect+ funkci JBL PartyBoost, tak jako všechny nově uváděné přenosné reproduktory. JBL PartyBoost je dostupný ve všech reproduktorech od JBL Flip 5 (uvedený v létě 2019) dále. JBL PartyBoost má vylepšenou stabilitu připojení a delší dosah.

Další konektory se nacházejí ze zadní straně těla JBL Boombox 2 ukryté pod pryžovou záslepkou: Nabíjecí konektor, USB port pro nabíjení mobilních zařízení, microUSB pro servisní účely a AUX-In pro kabelové připojení.

JBL Boombox 2

Změny oproti předchůdci
I když se to na první pohled nezdá, JBL Boombox 2 prošel několika změnami. I my jsme si museli vzít pro srovnání fotky z před tří let (tak dlouho zde byla původní verze) a porovnat je. Především se změnil design měničů po bocích. Ty už jdou v nastaveném designu menších reproduktorů. Logo nevyplňuje celou plochu, ale pěkně reliéfně vystupuje na membráně.

Reproduktor přibral bez pár gramů na téměř celých 6kg, proto ani mohutná ručka, která dominuje designu, není samoúčelná. Nápis "BOOMBOX 2" na rukojeti už nevystupuje, ale je jakoby zalitý pod průhlednou tvrdou gumou.

JBL Boombox 2

Ubyl jeden USB port pro nabíjení zařízení a rovněž zmizel i přepínač na změnu režimů pro indoor a outdoor použití. A tak, jako u menších modelů (JBL Charge, JBL Flip), ani zde už nehledejte mikrofon. Po rozsáhlých průzkumech výrobce bylo zjištěno, že zcela minimum lidí využívá tyto přenosné reproduktory na telefonování. Proto ho odstranili a tu trochu ušetřených financí raději investovali jinde.

Inovace v JBL Boombox 2
Na první pohled evidentní věci jsme si popsali, ale co nového je schováno pod povrchem? I když kapacita baterie je o něco menší (72.6Wh) a reproduktory poskytují o 20W v každém režimu větší výkon (napájení z baterie a napájení ze sítě), tak výdrž přehrávání zůstala na stejné úrovni, a to na 24 hodinách. Toho bylo dosaženo inovováním verze  Bluetooth na číslo 5.1. Právě největší inovací Bluetooth modulu verze 5.1 je menší energická náročnost a vyšší dosah. Z tohoto důvodu se dokázali zachovat některé parametry na stejné úrovni a některé dokonce i navýšit.

JBL Boombox 2

Zvuk
Pokud nezohledníme větší akustický tlak a hlasitost, zůstal zvuk stejný. Už nemáme v uchu ten z první generace Boombox, ale dovolíme si tvrdit, že u druhé je o pár procent lepší. Když to úplně zobecníme, ten zvuk ve všech přenosných reproduktorů je identický. Odlišuje se jen výkonem a prokreslením basů. Právě basy potřebují ​​pro své plné prokreslení nějaký ten objem. A právě JBL Boombox 2 ho má na rozdávání. Basuje brutálně, což je vidět i na pohybech samotné membrány. I bez aktivace nedokumentovaného low freqency módu tančí membrána jako divá. O tom se můžete přesvědčit na níže uvedeném videu.


Závěr
Nový JBL Boombox 2 přináší pár vychytávek při stejné ceně, za jakou se začínal prodávat i první JBL Boombox. Pokud by to měl být váš první reproduktor, nebo máte doma některý z novějších reproduktorů disponujících rozhraním JBL PartyBoost, není nad čím váhat. Do první generace, i když momentálně stojí o 100, - € méně, bychom už nešli. Jedině v případě, že jej chcete napojit na reproduktory, které mají JBL Connect+, nebo už do budoucna nemíníte nic dokupovat a chcete nějaké to euro ušetřit. Nám osobně se líbí více tato druhá generace a měli bychom stejné dilema. Když z rovnice odstraníme cenu, není nad čím váhat.

JBL Boombox 2

Pošlete článek známému