Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

Domácí zvířata a alergie- jak mít zdravý vztah se svým domácím mazlíčkem?

Trpíte alergií na domácí zvířata, ale život bez nich si neumíte ani představit? Co dělat, abyste zmírnili své alergické projevy v přítomnosti čtyřnohých mazlíčků? To je otázka, kterou si kladou mnozí lidé bojující s alergiemi. Odpovědí je intenzita alergické reakce vyplývající ze vztahu alergik a domácí mazlíček. Domácí zvířata jsou neocenitelným přínosem pro blaho dětí i dospělých nejen po emocionální, ale i po fyzické stránce. Někdy se ale stává, že pořízení si domácího mazlíčka musíme přehodnotit právě kvůli alergiím.
Co je hlavní příčinou této alergie?
Zvířecí alergeny mohou mít různý původ. Za výskytem alergie jsou nejčastěji bílkoviny domácího mazlíčka nacházející se v chlupech / vlasech, slinách nebo v moči.

Intenzita reakce na tento alergen se může lišit v závislosti od jeho aktuální koncentrace, se kterou přijde dotyčný do styku. Alergii považujeme za nepřiměřenou reakci imunitního systému na podnět, který lidské tělo vyhodnotí jako nebezpečný a tělo si vytvoří protilátky jako formu obrany. U alergika pak pozorujeme kožní vyrážky, slzení očí či dýchací potíže.

AirFree

Nejste v tom sami
Studie dokazují, že minimálně 15% populace bojuje s určitým druhem alergie na zvířata. Obecně však platí, že lidé, kteří trpí alergií na domácí mazlíčky, bojují s celoroční rýmou nebo astmatem. Podle odborníků jsou projevy alergie na domácí mazlíčky stejné jako projevy vyplývající z alergie na prach. Mezi nejčastější projevy patří rýma, kýchání, kašel, svědění nosu a očí, astmatické záchvaty apod.

Jak zmírnit projevy alergie?
Pokud trpíte alergií na domácí zvířata, nevíte si bez nich představit svůj život a vaše projevy nejsou až tak závažné, je velmi pravděpodobné, že po zavedení některých opatření budete moci opět budovat zdravý vztah se svým domácím mazlíčkem. Jaké zásady byste tedy měli dodržovat?

1. Nedovolte vašemu domácímu mazlíčkovi vstupovat do pokoje, ve kterém spíte. Obzvlášť byste měli zabránit jeho kontaktu s postelí, přikrývkami a polštáři. Výrazně tak eliminujete šíření alergenů.
2. Používejte výrobky určené pro domácí zvířata, které zabrání množení alergenů ve vlasech a na pokožce zvířat. Aplikujte jej minimálně jednou týdně.
3. Kartáče vašich domácích mazlíčků pravidelně umývejte a dezinfikujte.
4. Pokud má váš domácí mazlíček komfortní toaletu přímo v bytě nebo v domě, zajistěte její vyčištění okamžitě po vykonání potřeby. Exkrementy a moč jsou jedním z hlavních zdrojů nežádoucích alergenů.
5. K čištění domácnosti používejte přístroje s dezinfekčními schopnostmi jako například parní čističe. Dokážete tak odstranit až 99% bakterií, virů, roztočů, mikroorganismů a jiných alergenů nacházejících se v domácnosti.
6. Věnujte zvýšenou pozornost místům, kde se hromadí prach, jako jsou koberce, záclony, polštáře, praskliny nebo jiné těžko dostupná místa.
7. Používejte čističku vzduchu, která nejenže odstraní již existující alergeny, ale při pravidelném používání zabrání jejich opětovnému výskytu a přemnožení. Ideálním řešením je čistička / sterilizátor vzduchu Airfree, který díky termodynamické technologii- TSS odstraní až 99,99% bakterií, mikroorganismů a virů nacházejících se ve vzduchu. Její výhodou je i bezúdržbovost (neobsahuje žádné filtry či vyměnitelné součásti) a praktičnost (kompaktní rozměry a více možností umístění- na zem nebo na stěnu).

AirFree

Domácí mazlíčci budují imunitu
Někteří odborníci tvrdí, že jednou z výhod sdílení domácnosti s domácími mazlíčky od útlého věku je včasná tvorba protilátek a posilování bakteriální mikroflóry v těle. Z toho vyplývá, že vystavení dětí alergenům od útlého věku, může snižovat riziko vzniku alergií na zvířata nebo nemocí vyplývajících z jejich vzájemného kontaktu.

Související produkty

Pošlete článek známému