Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

Univerzálny soundbar JBL Bar 2.0 All-In-One má široké uplatnenie všade

V září představila firma JBL novou sérii soundbarů na výstavě IFA v Berlíně. Nejvybavenější model Bar 5.1 Surround sice přináší mnoho inovací, ale nás zaujal model přesně z opačného spektra: JBL Bar 2.0 All-In-One. A právě s tímto modelem jsme strávili celé dva týdny.
Balení
Reproduktor dostanete v nepříliš těžké podlouhlé krabici, ve které kromě samotného reproduktoru, najdete i vše potřebné k okamžitému použití. Pozitivně musíme ohodnotit zvolený standardizovaný dvoukolíkový napájecí kabel. Nikde nepřekáží žádný adaptér a není zde ani nestandardní koncovka, takže případnou ztrátu či zničení kabelu lze snadno vyřešit. Dálkový ovladač je dodáván i s bateriemi. V balení dokonce také naleznete HDMI kabel potřebný pro propojení s televizorem. Trochu zamrzí absence optického audio kabelu. K tomu se dostaneme později.

Zvukový panel lze uchytit i na stěnu. K tomuto řešení máte v balení potřebné držáky.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Technické parametry

Tento soundbar s absencí samostatného subwooferu je předurčen do malých prostor. Případně tam, kde by instalace subwooferu mohla být problém. Přesto s výkonem 2x40W vám prostor ozvučí dostatečně. Sice nemá basové pásmo jako subwoofer do 40Hz, ale i tak ho zahraje v pásmu do 70Hz. S konektivitou problém vůbec nebude. Soundbary se v drtivé většině používají k TV a na to poslouží HDMI s ARC. Na téma ARC jsme už dříve napsali článek

JBL Bar 2.0 All-In-One nebude jen jednoúčelové zařízení. Můžete ho využít jako externí reproduktor ke svému notebooku, telefonu či tabletu. To se připojíte přes Bluetooth ve verzi 4.2. A pokud by i toto byla překážka, stále zde je ještě otpický vstup.

Chybí vám klasický audio jack? Nám ani ne. Už ho vypustili výrobci telefonů a pomalu mizí i z notebooků. A pokud byste měli přeci jen nějaké zařízení, které je možno propojit pouze přes audio jack, můžete si přibližně za 3,- € dokoupit redukci. A jelikož JBL Bar 2.0 All-In-One nemá propojení s klasickým jack <-> jack kabelem, mohl výrobce do balení ještě přidat i optický kabel.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Jak se nám žilo s JBL Bar 2.0 All-In-One
Tento soundbar jsme si vzali na testování právě kvůli jeho designu a kompaktnosti. Nechtěli jsme ho testovat klasicky s TV, protože víme, že tam funguje bezchybně. Vždyť je to jeho primární účel! My jsme se rozhodli otestovat jej jako reproduktor k pracovnímu počítači. Design soundbaru je pro to jako stvořený. Jeho hranatý tvar se zaoblenými rohy si najde své místo na pracovním stole. A pokud máte monitor uchycený na stěně, tak JBL Bar 2.0 All-In-One zapadne perfektně pod monitor. A nepřijdete ani o vzácný úložný prostor. Horní plocha je přímo určena na odkládání drobností.

První týden jsme měli reproduktor propojený s počítačem výhradně přes Bluetooth. Výhodou této konektivity je to, že nemusíte natahovat od počítače žádný další kabel. Nevýhodou je to, že soundbar se po 10 minutách nečinnosti (nepřehrává se hudba) automaticky vypíná a musíte ho manuálně zapínat. Jakmile ho máte jednou spárovaný, tak už je připojování automatické. Vypínání nám nevadilo, protože celou pracovní dobu hraje nějaké internetové rádio.Spíše jsme byli zvědavý, jak je to u tohoto typu připojení se zpožděním zvuku.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Bluetooth konektivita je známá nějakým tím zpožděním. Není to pravidlem, ale vyskytuje se to. Při sledování filmů jsme žádné zpoždění nepostřehli. Ani při streamování z YouTube. Občas se to rozcházelo, když jsme sledovali koncert a bubeník udeřil na buben. Zvuk se přehrál o pár milisekund později. Toto lze snadno napravit. Zpoždění se dá zkorigovat tlačítky pomocí dálkového ovladače.

Po této korekci jsme přistoupili k testování s počítačovými hrami. Jelikož zpoždění jsme měli sladěny, tak jsme si hry užívali plnými doušky. Je to podstatný rozdíl, když zvuk vychází z takového SoundBar místo reproduktorů monitoru, nebo když nemusíme mít nasazené sluchátka.

JBL Bar 2.0 All-In-One

V některých případech jsme měli pocit, že máme rozložené kompletní domácí kino. To je díky "inteligentnímu režimu". V tomto režimu JBL Bar 2.0 All-In-One zdůrazňuje zvukové efekty a emuluje Surround zvuk. U zpráv nebo u rádia můžete tento režim deaktivovat, pokud není žádoucí.

Po týdnu jsme propojili počítač se soundbarem optickým kabelem. Uživatelský komfort se významně zvýšil. Kromě toho, že jsme nemuseli vůbec korigovat zvuk, tak se reproduktor zapínal současně s počítačem. No ne zas tak úplně. Zapnul se v případě, že dostal nějaký podnět k přehrání. A když se během 10-minut nic nepřehrálo, zase se vypnul. Nemuseli jsme tak už vůbec manuálně zapínat soundbar.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Zvukové hodnocení
Na to, jaká je konstrukce tohoto sounbaru nás zaujalo, jakou basovou složku dokáže vytvořit. Je pravda, že v některých pasážích by to už chtělo subwoofer, ale je to bez problémů přehlédnutelné s ohledem na nastavenou cenu. Dynamický rozsah je bohatý s důrazem na střední pásmo. Co se týče hlasitosti, do 85% maximální hlasitosti nepostřehnete vůbec žádné nežádoucí zkreslení. Při větší hlasitosti už soundbar budete trochu přetěžovat. Můžeme vám ale garantovat, že při takové hlasitosti ho ani nebudete poslouchat. Při použití v prostorech do 30m2 (běžný obývák) si bohatě vystačíte s úrovní hlasitosti někde okolo 40%.

Verdikt
Pokud hledáte něco, co vám vylepší zvuk vašeho televizního přijímače nebo ozvučení k počítači a nemáte k dispozici dostatek prostoru, je JBL Bar 2.0 All-In-One ideální řešení pro vás. Za cenu 179,- € toho dostanete mnoho. Bohatý a hlasitý zvuk s širokými možnostmi použití. Také nádherný design a kompaktní řešení. Nám se model velmi líbil, nejen kvůli zvuku a ceně, ale i kvůli jeho konstrukci, která je nejen pěkná, ale zároveň i funkční.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Pošlete článek známému