Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

Tipy: Parní čistič Ariete zbaví sedačku bakterií, zápachu i roztočů

Pořízení nového gauče či pohovky rozhodně nepatří k zanedbatelným výdajům v domácnosti. Protože však tenhle kus nábytku patří k těm nejvytíženějším a nejpoužívanějším, je potřeba vědět, jak o něj správně pečovat. Taková sedačka si totiž žije svým vlastním životem. A to doslova. Její vlákna obývají roztoči, mikrobi i bakterie. Jak se jich zbavit? Odpovědí jsou parní čističe.

Co žije v sedačkách a gaučích?

Kromě běžného znečištění, které na sedačku přenesou lidé (např. šupinky staré kůže) a domácí mazlíčci (chlupy), je potřeba počítat také s tím, že vlákna sedačky jsou živnou půdou pro nejrůznější bakterie a mikroorganismy. Jedním z nejpalčivějších problémů je přítomnost roztočů. Právě roztoči patří k nejčastějším spouštěčům alergických reakcí v domácnosti.

Malý kousek sedačky doma či v autě může obsahovat až tisíc prachových roztočů, kteří za svůj tříměsíční život vyprodukují na dva tisíce trusových částic. Ačkoli jejich velikost dosahuje sotva 0,1 až 0,35 mikronu, můžou vyvolat velmi vážné alergické reakce. Boj s roztoči navíc připomíná boj s větrnými mlýny. Najdete je totiž prakticky všude – na gaučích, autosedačkách, v postelích a lůžkovinách, záclonách i dalších bytových textiliích.

Kombinace páry, teploty a tlaku

Mezi nejúčinnější pomocníky v boji s nečistotami patří parní čističe Ariete. Ty spojuje jedno – kombinace horké páry, která v nádobce dosahuje úctyhodných 130 stupňů Celsia, aby se před dopadem na čištěný povrch mohla následně zchladit na bezpečných 50 stupňů a vysoký tlak. Přijde vám, že padesát stupňů není příliš? Věřte, že je to stálé více než při běžném čištění.

Parní čističe tak patří mezi nejúčinnější a nejefektivnější způsob údržby domácností. Protože pracují s horkou párou nikoli vodou v kapalném skupenství, jsou velmi vhodné k čištění textilních i čalouněných pohovek, autosedaček a sedacích souprav. Co se týče pohovek z pravé kůže anebo ekokůže, zde je potřeba dbát na určitou obezřetnost. U kůže by totiž mohlo dojít k jejímu vysušení a následné degradaci materiálu.

Který z parních čističů zvolit?

Pokud hledáte univerzálního parního pomocníka do domácnosti, zvolte multifunkční parní čističe, které jsou vybaveny bohatým příslušenstvím. Tyto čističe si tak poradí s celou řadou podlahových krytin, zašlými spárami u kachliček v kuchyni i koupelně, domácími spotřebiči (například mikrovlnkou anebo troubou), zvířecími pelíšky, dětskými hračkami, gauči a pohovkami, ale i záclonami i okny.

Hledáte-li kompaktnějšího společníka, vsaďte na parní kachny. Kachny mohou disponovat klasickou anebo ohebnou tryskou, se kterou se hravě dostanete na těžko přístupná místa, dále nástavci na čalouněný nábytek či nástavci na čištění oken. Poslední kategorií čističů jsou parní mopy určené spíše k čištění podlah a nejrůznějších podlahových krytin.

Parní čistič jako nepostradatelný ekologický společník domácnosti

Závěrem doplníme také nejčastější důvody, proč se lidé pro parní čističe rozhodují. Mezi jejich největší výhody patří skutečnost, že hubí nejen neviditelné mikroorganismy a roztoče, ale poradí si také se zaschlými fleky a špínou i zapáchajícími textiliemi, na které jsou ostatní metody čištění krátké. Skvělých výsledků dosahují také v boji s „neodstranitelnými“ skvrnami od červeného vína, krve anebo čokolády. Pro ještě lepší výsledek je dobré gauč pravidelně čistit jednou týdně.

Další výhodou parních čističů je i to, že pro úklid nebudete potřebovat žádné chemické prostředky. Parní čištění je tak šetrné nejen k životnímu prostředí, ale také vaší peněžence. Navíc vám ušetří spoustu času, který byste jinak museli věnovat nekonečnému drhnutí a opakovanému vytírání. Parní čističe jsou navíc ideální pro domácnosti s dětmi, alergiky nebo domácími mazlíčky. S jejich pomocí zlikvidujete až 97 % nebezpečných mikroorganismů a choroboplodných zárodků.

Pošlete článek známému