Logo
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Logo
Otevřít nabídkuOtevřít vyhledávání

Elegantní a muzikální

High & Style

03.01.2018

Po vlajkovém modelu Everst 750 NC testovaném v minulém čísle dorazila dvojice novinek série Everest s nižšími pořadovými číslicemi. Novinky dostaly téměř totožné balení a, samozřejmě, i příslušenství ukryté v krabičkách si klidně mohou „pošérovať“. Pevná plastová konstrukce je zkombinovaná v oblasti vrchní části hlavového mostu s jemnou kůží nebo spíš skvělou náhradou kůže. Tou jsou polstrované i komfortní náušníky vybavené paměťovou pěnou. Nošení obou je tak maximálně komfortní. Everest 310 mají náušníky tvarované do kruhu, 710 mají tvar elipsy a překrývají po nasazení celé uši. Obě jsou osazené 40 mm měniči a mají i totožné zvukové parametry. V charakteru a vyladění zvuku jsou však jisté rozdíly.
Poprvé se setkávám s funkcí ShareMe 2.0, která umožňuje připojit ke sluchátkům, na kterých se přehrává hudba, druhý pár a sdílet tak bezdrátově stejný obsah. Všechno se uskuteční v pár jednoduchých krocích a funguje to, zdá se, bezchybně. Alespoň po dobu testování se mi nestalo, že by došlo k přerušení či výpadkům při přehrávání. Výhodou byla možnost bezprostředně porovnat rozdíl mezi sluchátky na stejné skladbě a stejné úrovni hlasitosti. Právě zde sem si všiml, že 310 jsou na středech jemně zastřenější, ale za to mají údernější basy. Vždy, když jsem si přehodil sluchátka, vystoupily nebo se ztratily drobné nuance. Everest 710 mají o něco lepší prostorové podání a čistější středy a výšky. Jsou laděné o něco neutrálněji a poslouchání mi přinášelo více uvolnění. Na druhou stranu v závislosti na oblibě žánrů, stylu a místa poslechu, by se mi 310 více hodily na poslech mimo domov. Ulice, fitko, hromadná doprava, nebuzení před tréninkem. Při standardních pohybech dobře drží a zároveň slušně izolují okolní hluk, i když nejsou vybavená funkcí NC. Díky uzavřené konstrukci stejně dobře hluk nepropouští do okolí a tak jsou ideálním partnerem na cestování. A to opět platí pro oba testované modely. Přenosnost podtrhuje i odolné pouzdro s přesným vyznačením plohy sluchátek po složení. 

JBL Everest 710

Zaužívaným standardem se stává ovládání sluchátek na jedné z mušlí. Na umístění tlačítek si po pár hodinách zvyknete a už je trefíte prakticky intuitivně. Příjem přicházejícího hovoru, jako i vysoká kvalita a čistota spojení se stává také samozřejmostí. Klesá čas nabíjení a stoupá délka přehrávání. Obě testovaná sluchátka se dnes dokáží nabít přibližně za dvě hodiny a následně si s modelem 310 užijete 20 a s verzí 710 dokonce 25 hodin poslechu. Ke sluchátkám náleží i propojovací audiokáblík s odolnými koncovkami, pokud by se stalo, že vám přeci jen dojde šťava. Ze zvědavosti sem vyzkoušel i tuto formu diskomfortního posechu, ale žádného zvukového zvratu sem se nedočkal. Nakonec ani jeden z modelů nepatří do audiofilského nebe, a tak je poslech přes bluetooh vzhledem k jejich zaměření absolutně přirozený a osobně bych k nim káblík vůbec nepřipojoval. Tak, jak hrají, jim to sedí.

Jako už mnohokrát před tím, ani teď sem se nechtěl nechat dopředu ovlivnit cenou. JBL Everest 310 (4 900 Kč) i Everest 710 (6 200 Kč) patří do kategorie dražších sluchátek a osobně bych si dnes zvolil vyšší model. Sem už možná konzervativnější, a proto mi celková lepší vyváženost za příplatek 1 200 Kč rozhodně stojí. S Everest 310 na uších se vidím jednu dekádu zpět, kdy by byly pro mně jednoznačnou volbou. Jen škoda, že v té době ještě takové „pecky“ nebyly ani na rýsovací desce.

HODNOCENÍ
+ zvuk
+ design
+ přenosné pouzdro
– 700 Kč z ceny a beru je

Související produkty

Pošlete článek známému